A győri Olimpiai Sportparkban rendezték meg a 23. Hungarian Masters Open versenyét, a nyílt magyar veterán-bajnokságon tizenhárom ország százhetvenöt örökifjú judósa lépett tatamira.

A száztizenhat hazai judós mellett érkeztek vendégek Angliából, Ausztriából, Csehországból, Franciaországból, Horvátországból, Németországból, Olaszországból, Romániából, Spanyolországból, Szlovákiából, sőt, még Afrikából is!

Az összesített éremtáblázat élén a házigazda Magyar Judomesterek Clubja (6 arany, 4 ezüst, 3 bronz) végzett az első helyen, megelőzve a cseh mesterek klubját (5, 4, 5) és a Pécsi VSK (4, 2, 1) küldöttségét. A legtöbb érmet – tizenhármat-tizenhármat – a Magyar Judomesterek Clubja és a győri Vitál Judo Klub (3, 7, 3) szerezte.

Az „Ipponkirály” Büki Péter lett, aki mind a négy mérkőzését ipponnal nyerte, s ezzel a tizenkettedik veterán bajnoki címét szerezte meg.