Ismét eredményes hétvégét tudhatnak maguk mögött a Városi Sportegyesület Dunakeszi ifjú judokái, a hétvégén rekordlétszámmal Mórahalmon megrendezett diák A- és B-korcsoportos Magyar Kupán és a serdülő rangsorversenyen is képviseltette magát a klub.

A diák A-korosztályban Presinszki Dániel (32 kg) első helyen végzett, a 35 kilogrammban Judák Márk ezüst- és Léderer Soma bronzérme révén a dobogó két fokát a VSD judósai foglalták el. Ennek a teljesítménynek köszönhetően a korosztályos fiú Magyar Kupa harmadik helyéért a szakosztály történetének első csapat kupáját vehette át.

A diák B-korcsoportban Szerdahelyi Szabolcs (35 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Gyenes Mihály (38 kg) pedig az ötödik helyen végzett.

A délutáni programban is volt miért izgulni, három serdülő judoka szállt versenybe az érmekért, közülük Sára András Hunor (46 kg) bronzérmet szerzett, Komlóssi Kristóf és Szeifert Bercel bár érem nélkül fejezte be a küzdelmeket, mindketten büszkék lehetnek magukra.