A Magyar Judo Szövetség egyesületi pontversenyében – a Budapest Honvéd és az MTK Budapest mögött – a paksi klub végzett a harmadik helyen, a Braun Ákos vezette Atomerőmű SE a legeredményesebb vidéki judoegyesület lett 2023-ban. A Teol cikke.

Az előző idényben százhúsz egyesület szerzett ranglistapontot, a paksiak mellett a szekszárdi Gemenc JK és a Dombóvár is: előbbi a harmincharmadik, utóbbi a kilencvennegyedik helyet foglalja el összetettben. A három klub közül az Atomerőmű SE két, a Gemenc JK tizenegy helyet javított az egy évvel korábbi pozíciójához képest, a dombóváriak viszont tizenegyet rontottak.

Pontokat nemzetközi versenyeken és a magyar bajnokság során lehetett gyűjteni. Az Atomerőmű SE jó néhány nagyszerű nemzetközi eredményt ért el elsősorban Pupp Réka által. Az olimpikon a 2023-as évben öt Grand Slam-érmet (egy ezüst, négy bronz) szerzett, a világ- és Európa-bajnokságon, valamint a Mesterek Tornáján ötödik lett.

A honi mezőnyben már szorosabban alakult az eredmény a Tolna vármegyei klubok között, ugyanis az összesített magyar bajnoki egyesületi rangsorban az ASE a huszonegyedik, a Gemenc a huszonnegyedik helyen zárt, sőt a férfiaknál Szepesi József tanítványai – többek között Beke Csongor, Fülöp György és Sárosdi Ákos sikereivel – meg is előzték a paksiakat.

A végeredmény

Összetett: 1. Budapest Honvéd 9136 pont, 2. MTK Budapest 6551, 3. Atomerőmű SE 4903, ...33. Gemenc JK 252, ...94. Dombóvár 12
Nemzetközi eredmények: 1. Budapest Honvéd 7521, 2. MTK Budapest 5442, 3. Atomerőmű SE 4635, ...40. Gemenc JK 37
Magyar bajnokságok: 1. Budapest Honvéd 1615, 2. MTK Budapest 1109, 3. UTE 935, ...21. Atomerőmű SE 268, ...24. Gemenc JK 215, ...87. Dombóvár 12
A teljes, korosztályokra lebontott rangsorokat megtalálhatják a Magyar Judo Szövetség honlapján: KLIKK IDE!