Remekül szerepeltek a judós hallgatók az Európai Egyetemi Játékokon: a mieink három arany-, három ezüst- és három bronzérem mellett négy ötödik és két hetedik helyezést értek el.
Kriza Anna (balról a második) arany-, Varga Brigitta
(balról a harmadik) pedig bronzérmet nyert
Az Európai Egyetemi Játékok küzdősport versenyeinek a horvát főváros adott otthont. Három judósunk szerezte meg a győzelmet súlycsoportjában, Vida András (66 kg, Győri AC), Sipőcz Richárd (+100 kg, Széchenyi Egyetem SE) és Kriza Anna (63 kg, BHSE) nyakába akasztottak aranyérmet.
Vida András (balról a második) győzött a 66 kilogrammban
Sipőcz Richárd (balról a második) a dobogó tetején
További hat érem lett a miénk: Hegedűs Levente (66 kg, Ceglédi VSE), Tóth Benedek (81 kg, MTK Budapest) és Gyertyás Róza (52 kg, Koroncói Tutti JK) ezüst-, Naji Dávid (60 kg, Kaposvári JK), Havasi Bálint (100 kg, Samurai JC) és Varga Brigitta (63 kg, MTK Budapest) pedig bronzérmes lett.
Gyertyás Róza (balról) ezüstérmet szerzett
A pontszerző helyezések közül Andrási Márton (60 kg, Mogyi-Bajai JK), Ócsai Sándor (81 kg, Ceglédi VSE), Sztankó Dániel (81 kg, UTE) és Paár Viktória (52 kg, Ledényi JI) az ötödik, Tsikkou Stella (52 kg, BHSE) és Mizrak Féza (70 kg, BHSE) pedig a hetedik helyet szerezte meg.
Naji Dávid (jobbról) harmadik lett a 60 kilogrammosok között
A vegyes csapatversenyben egyedül a Szegedi Tudományegyetem együttes képviselte színeinket, de nem jutott túl az első összecsapásán, a kölni egyetem ellen.
Havasi Bálint (balról a harmadik) bronzéremmel térhet haza
Európai Egyetemi Játékok, Zágráb
FÉRFIAK
60 KG (19 induló)
1. Maxime Ignaczak (francia)
2. Marius Chatonnet (francia)
3. NAJI DÁVID (Kaposvári JK)
3. David Gauch (svájci)
5. ANDRÁSI MÁRTON (Mogyi-Bajai JK)
BINDICS BOTOND (KÖR SE) helyezetlen
66 KG (28 induló)
1. VIDA ANDRÁS (Győri AC)
2. HEGEDŰS LEVENTE (Ceglédi VSE)
3. Mathias Moreau (francia)
3. Gigi Otiasvili (grúz)
ANDRÁSI GELLÉRT (Mogyi-Bajai JC) és
GYÖRKI DÁNIEL (HATO Judo) helyezetlen
73 KG (38 induló)
1. Artem Rosz (ukrán)
2. Tornike Grigalasvili (grúz)
3. Anton Suhaljejev (ukrán)
3. Szerhij Nebotov (ukrán)
HEGEDŰS BENDEGÚZ (UTE) és
POMÁZI DOMINIK (Ceglédi VSE) helyezetlen
81 KG (36 induló)
1. Loic Gerosa (svájci)
2. TÓTH BENEDEK (MTK Budapest)
3. Konrad Szatkowski (lengyel)
3. Radvánszki Szilárd (romániai)
5. ÓCSAI SÁNDOR (Ceglédi VSE)
5. SZTANKÓ DÁNIEL (UTE)
IKLÓDI MÁTÉ (Ceglédi VSE) és
TÓTH BOTOND (MTK Budapest) helyezetlen
90 KG (29 induló)
1. Akaki Dzsaparidze (grúz)
2. Radomir Musil (cseh)
3. Olekszij Boldirjev (ukrán)
3. Lucas Duchaussoy (francia)
SZÁVAZOLTÁN (Samurai JC),
TÓTH FERENC (MTK Budapest),
TOMPA PÉTER (Szatymaz),
KURTÁN ZSOMBOR (MTK Budapest) és
NERPEL GERGELY (TFSE) helyezetlen
100 KG (21 induló)
1. Szoszo Ebilasvili (grúz)
2. Imeda Gogoladze (grúz)
3. HAVASI BÁLINT (Samurai JC)
3. Ivan Rozga (horvát)
SZILÁGYI ERIK (Samurai JC) helyezetlen
+100 KG (18 induló)
1. SIPŐCZ RICHÁRD (Széchenyi Egyetem SE)
2. Salva Guresidze (grúz)
3. Stef van Kampen (holland)
3. Alekszej Mojszejev (ukrán)
ÁRVAI PÉTER (Ceglédi VSE) és
CIGÁNY ZSOMBOR (Kecskeméti JC) helyezetlen
NŐK
48 KG (10 induló)
1. Coralie Gilly (francia)
2. Ashleigh Barnikel (brit)
3. Lisa Dengg (osztrák)
3. Nikita Krieger (német)
52 KG (20 induló)
1. Tetyana Limzajeva (ukrán)
2. GYERTYÁS RÓZA (Koroncói Tutti JK)
3. Tatum Keen (brit)
3. Jade Desbuis (francia)
5. PAÁR VIKTÓRIA (Ledényi JI)
7. TSIKKOU STELLA (BHSE)
BROUSIL DORKA (Samurai JC) és
BERINGER FATIME (Budafoki KSE) helyezetlen
57 KG (22 induló)
1. Jana Ziegler (német)
2. Andjela Szamardzsics (bosnyák)
3. Sophie Püchel (német)
3. Aurore Cabanne (francia)
KOPASZ FANNI (Szegedi JSE),
DARIDA BLANKA (Győri AC) és
PERGER IVETT (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen
63 KG (27 induló)
1. KRIZA ANNA (BHSE)
2. Carlotta Avanzato (olasz)
3. VARGA BRIGITTA (MTK Budapest)
3. Perrine Saint Etienne (francia)
SZÁSZ KLÁRA (HATO Judo),
IKLÓDI ANNA (Ceglédi VSE),
GODÓ LÍVIA (KÖR SE) és
HARMATH ESZTER (KÖR SE) helyezetlen
70 KG (19 induló)
1. Alekszandra Szamardzsics (bosnyák)
2. Mareike Reddig (német)
3. Olga Szeverin (román)
3. Olga Cimko (ukrán)
7. MIZRAK FÉZA (BHSE)
GODÓ ZSÓFIA (Kecskeméti JC) helyezetlen
78 KG (15 induló)
1. Betty Vuk (olasz)
2. Milica Cvijics (szerb)
3. Beatriz Moreira (portugál)
3. Christina Heck (holland)
+78 KG (10 induló)
1. Dounia Nacer (francia)
2. Georgiana Miler (román)
3. Krisztina Homan (ukrán)
3. Paulien Sweers (holland)
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2023
Gombkötő Roland
Fotó: EJU, Matija Juranovic)