Az olimpiai bajnok skalpját is begyűjtve Pupp Réka, az Atomerőmű SE sportolója aranyérmet szerzett a Bakuban zajló judo Grand Slam-torna első versenynapján.

Egyetlen indulónk volt az azerbajdzsáni szupertorna nyitónapján: a tokiói olimpián elért bravúros ötödik helyezés után eddig tartott a versenymentes időszak Pupp Réka számára, az Atomerőmű SE Európa-bajnoki bronzérmese a bakui Grand Slamen tért vissza a nemzetközi mezőnybe.

Azt nem mondhatnánk, hogy a sors(olás) túl kegyes lett volna Braun Ákos tanítványával, hiszen mindjárt a visszatérésre egy olimpiai bajnokot sodort az útjába. Distria Krasniqi Tokióban, a 48 kilogrammosok között lett aranyérmes, de Koszovóban aligha emlegetik szívesen Pupp Réka nevét, hiszen – ahogyan a tokiói nyitómeccsén – ezúttal is legyőzte az olimpiai bajnokot! A döntő akcióra a hosszabbítás első percének közepén került sor, ipponnal nyert a magyar lány!

Az elődöntőben a német Annika Würfel következett, aki ellen vazarival bizonyult jobbnak Réka, a döntőben azonban újabb nagyágyú várt rá, a britek olimpiai bronzérmese, Chelsie Gilles, akit eddig csupán egyszer sikerült legyőznie, s annak is már négy esztendeje.

Gilles félelmetes földharcos, többször is kényelmetlen helyzetbe kormányozta Pupp Rékát, de a magyar versenyző idegei sodronyból voltak, a legnehezebb pillanatokban is tartotta magát, s a hosszabbításban megtörte ellenfelét: egy szép dobással, vazarival megszerezte pályafutásának első, a magyar judosport nyolcadik Grand Slam-győzelmét! Micsoda visszatérés!

A magyarok eredményei
NŐK
52 KG. 1. forduló:
Pupp Réka erőnyerő. Negyeddöntő: Pupp Réka–Distria Krasniqi (koszovói) aranyponttal 10–0. Elődöntő: Pupp Réka–Annika Würfel (német) 7–0. Döntő: Pupp Réka–Chelsie Gilles (brit) aranyponttal 7–0

A magyar Grand Slam-érmesek

A magyar Grand Slam-történelem első érmese Ungvári Miklós volt a 2009-es párizsi tornán, az első aranyra pedig csak 2010-ig kellett várni, akkor Mészáros Anett állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A legtöbb érmet, kilencet Erdélyi-Joó Abigél és immár Tóth Krisztián holtversenyben jegyzi. A férfiak közül elsőként Tóth Krisztián nyakába akasztottak Grand Slam-aranyat, 2014-ben, Abu-Dzabiban. Magyarország már összesen hatvanhét érmet jegyez a GS-tornákon.