Dobogós helyen végzett az elmúlt hévégén Horvátországban, a Zágrábban megrendezett, veteránok számára kiírt Európa-bajnokságon a csíkszeredai Szőcs László.

A 44–49 évesek korosztályában, a +100 kilogrammos súlycsoportban induló Szőcs a tavalyi jó szereplésének köszönhetően az első körben erőnyerő volt, majd a negyeddöntőben egy szlovén sportolót győzött le. Az elődöntőben vereséget szenvedett orosz ellenfelétől, a bronzéremért megrendezett mérkőzésen azonban nyert francia vetélytársával szemben, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

A csíki judósok közül Bilibók Sándor is részt vett a kontinensbajnokságon, de neki – sajnos – nem sikerült az éremszerzés. Különben egyre népszerűbb a judósok között a veterán Európa-bajnokság, idén 28 ország 870 judósa vett részt a zágrábi vetélkedőn.