A zord időjárás ellenére 270 versenyző húzott judogit magára a ceglédi Gál József Sportcsarnokban megrendezett serdülő országos diákolimpián. A hazai színeket tizenegy sportoló képviselte, közülük néhányan még csak fél éve koptatják a szőnyeget, az így elért nyolc pontszerző hely minden dicséretet megérdemel.

Sági Nikolett és Kőgyesi Gábor roppant magabiztosan nyerte súlycsoportját, Borsos Janka pedig hatalmas küzdeni tudásának köszönhetően állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Utóbbi sportoló klubtársát, Hajdú Lilit múlta felül a „házidöntőben”. A remek egyéni eredményeknek köszönhetően az éremtáblázaton és a Minetechnik-kupáért zajló pontversenyben is a Ceglédi VSE végzett az élen.

Aranyérmes:
Kőgyesi Gábor (66 kg), Sági Nikolett (63 kg), Borsos Janka (48 kg)
Ezüstérmes: Hajdú Lili (48 kg)
Ötödik helyezett: Szeleczki Szabina (36 kg), Hársvölgyi Tamara (40 kg), Perlaki Hanna (+63 kg)
Hetedik helyezett: Szrapkó Alexandra (57 kg)