Csurgó adott otthont az összevont felnőtt és junior Magyar Kupa küzdelmeinek, amelyen Szlávik Gergő aranyérmet szerzett a Hato Judo számára.

A női 63 kilogrammosoknál Szász Klára képviselte a békéscsabai Hato Judo és MMA SE-t, aki harcos küzdelmekben a hetedik helyen zárt.

A férfi 60 kilogrammban Szlávik Gergő parádésan versenyzéssel az első helyen végzett. Ez azért is nagy fegyvertény, mert Gergő még csak elsőéves junior, ennek ellenére egy felnőtt első osztályú versenyt tudott megnyerni.

A döntőbe jutásért egy korábbi junior magyar bajnokot győzött le, majd az aranyéremért a többszörös korcsoportos magyar és U23-as magyar bajnok Naji Dávidot múlta felül, hosszabbításban, ipponnal. Gergő teljesítményére a válogatottnál is felfigyeltek és meghívást kapott a juniorok keretedzésére.