A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK judokái három fronton harcoltak az elmúlt hétvégén: szombaton a Bánffyhunyad-kupán és az Onesti-kupán lépek szőnyegre, míg vasárnap a brassó-pojánai Kids-kupán vettek részt. Utóbbi verseny lapzárta után ért véget.

Veres László edző vezetésével hét sportoló a Bánffyhunyad-kupán tette próbára magát, s cselgáncsozóink mindannyian dobogóra állhattak, hiszen az öt első hely mellett egy második és egy harmadik helyezés volt a mérlegük. A színvonalas megmérettetésen mintegy 240 judoka küzdött meg az elismerésért, s közülük Ba­logh Hanna (U13, 52 kg), Andra Norocea (U15, 44 kg), Baricz Örs (U15, 38 kg), Péter Tamás (U15, 50 kg), Kocsis István (U15, 66 kg) a dobogó legmagasabb fókára állhatott fel, Szász Gergő (U15, 38 kg) a második, míg Vida Tamás (U15, 60 kg) a harmadik helyen zárt.

Összesen 33 csapat csaknem 400 cselgáncsozója vett részt a nemzetközi Onesti-kupán, amelyen Czifra Attila edző irányítása alatt a sportklub tizenkét judokája mérettetett meg, és jó szereplésüknek köszönhetően nyolc éremmel tértek haza.

Aranyérmes: Vida Máté (U8, 34 kg), Kovács Máté (U8, 42 kg)
Ezüstérmes: Deák Roland (U12, 50 kg), Nagy Balázs (U12, 55 kg), Borcsa Félix Lehel (U12, +66 kg)
Bronzérmes: Szőke Ádám (U8, 30 kg), Imreh Lóránt (U12, 46 kg), Jakabos Szabolcs (U12, 60 kg)
Ötödik helyezett: Daniel Craciun (U8, 24 kg)
Hetedik helyezett: Zoller Botond (U8, 27 kg), Vízi Zsolt (U12, 38 kg)