Hetvennégy egyesület indította sportolóit szeptember utolsó napján a diák A, B, fiú-lány országos bajnokságon, amelyen a Debreceni SC-SI a harmadik legtöbb érmet gyűjtötte be.

Az év legfontosabb hazai korosztályos versenyén négy tatamin küzdöttek meg a judokák az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban. A debreceni cselgáncsozók szereplése minden várakozást felülmúlt, hiszen a kilenc versenyzőből heten is érmet szereztek. A legnagyobb elismerés talán a sérülés miatt hét hónapos kényszerszünet után visszatérő Orosz Botondot illeti, aki az U12-es korosztályban diadalmaskodott, megszerezve zsinórban harmadik utánpótlás bajnoki címét.

Debreceni házidöntőt hozott az U11-es korcsoport 38 kilogrammos fináléja, amely Korláth Iván sikerével végződött Kriuchkov Valentin ellenében. Az ob-n ezüstöt szerzett Juhász Zita Lili és Süveges Bendegúz, míg a dobogó harmadik fokára állhatott fel Magyar Attila, illetve Nagy Gergő László.