Nagyszerűen indult a Samurai-ősz

Izgalmasan és nagyon tevékenyen kezdődött az idei tanév a Samurai JC-nél. A világbajnokságon Fridrich Annamária, mint versenybíró, Havasi Viktor, mint felelős szervező tevékenykedtek, tanítványaik, versenyzőik pedig az önkéntes segítők táborát erősítették, kitartóan szorgalmas munkájukkal.

Kaposvári érmek a Budapest-bajnokságról

„A Budapesti Regionális Judo Szövetség által kiírt versenyen a saját régiónkénál sokkal erősebb mezőny várt versenyzőinkre. A főváros-környékbeli, és a budapesti klubok mellett több nagy vidéki klub sportolói is részt vettek a tornán.”

Egerszegi veterán vb-ezüst

Ifjabb Nagysolymosi Sándor, a Zalaegerszegi Judo Sportegyesület versenyzője és vezetőedzője is indult, sőt, ezüstérmet szerzett az idei veterán világbajnokságon és ezzel elérte az eddigi legnagyobb sikert a zalaegerszegi judo történetében.

A nap videója: olimpiai bajnokunk a Célfotóban

Egy ország ismerte meg a nevét 1992 nyarán, amikor húsz évesen a magyar judo első olimpiai bajnoka lett. Egy évvel később a világbajnoki dobogó tetejére is felállhatott szintén első magyarként.

Megkezdte a katonai alapfelkészítést a sportszázad

A Magyar Honvédség Sportszázadának tagjai közül összesen harmincöten kezdték meg a katonai alapfelkészítést október 16-án, hétfőn Szentendrén, az MH Altiszti Akadémián.

Bajai ezüst Budapesten és Moldovában

Október 14-én az UTE judocsarnokában rendezték a diákok Budapest-bajnokságát, ahol a Mogyi-Bajai Judo Club négy versenyzője vett részt. Közülük Illés Máté a diák C-korcsoportban második helyen végzett.

A nap videója: Judo for the World – Mongólia

A Nemzetközi Judo Szövetség Mongóliában forgatta díjnyertes sorozatának tizenkettedik epizódját. A kezdeményezés még 2015-ben kezdődött Japánban, s eddig tizenkét országot látogatott meg a stáb.

Négy hazai aranyérem született Kecskeméten

A himnusz hangjaival és Bogasov István megnyitó szavai után megkezdődhetett az immáron hagyományos, de két korosztályban úttörőnek számító Zsoldos Zsolt, volt válogatottról elnevezett emlékverseny Kecskeméten.

Nem hiszem, hogy a felnőttek könnyű ellenfélnek tartanak

Az utánpótlásversenyeket végigtarolta, ifjúsági és junior szinten is Eb-, vb és ifjúsági-olimpiai győztesnek mondhatja magát, és kétszer is győzni tudott az U23-as Európa-bajnokságon, ahol még két évig nyugodtan versenyezhetne

A nap videója: a judót népszerűsítették Solymáron

A judo népszerűsítésére gyűltek össze a solymári általános iskola tornatermében. Interjút adott: Baráth József judo edző. A tornabemutatón országos bajnokok is részt vettek, együtt sportoltak a helyi fiatalokkal.

A JUDOINFO TOVÁBBI HÍREI
Készült: 2017. május 31. szerda, 12:00 Módosítás: 2017. május 30. kedd, 14:24 2017. május 31.

Major Ádám diákolimpiát nyert

Major Ádám, a Kecskeméti Sportiskola judokája, a Vásárhelyi Általános Iskola színeiben versenyezve, magabiztos győzelmekkel, verte a 60 kilogrammos súlycsoport indulóit.

Ádám három győzelme sem tartott tovább három percnél, hiszen mindegyiket idő előtt ipponnal fejezte be. A második napon is örülhettek a kecskemétiek az érmes helyezéseknek, hiszen Lipótzy Eszter, Balog Veronika és Cigány Zsombor is a dobogóra állhatott. Mindhárman bronzérmesek lettek.

A versenynek volt más kecskeméti vonatkozása is, hiszen a főrendező, ifj.Nagysolymosi Sándor, az egykori kecskeméti válogatott, akit nemrég választottak meg a régió elnökének dirigálta a hat tatamin  folyó versenyt. A versenyzőket felkészítették: Nagysolymosi Sándor, Marosszéky Gábor és Nagysolymosi Tibor.