Vészi Klára arany-, Németh Károly és Péter Sándor ezüst-, Büki Péter és Nagy-Hinst István pedig bronzérmet szerzett Párizsban. A magyar veterán judót Flóri Miklós masters bizottsági elnök vezetésével főleg olyan sportolók képviselték a párizsi masters Európa-bajnokságon, akik már sok éve vesznek részt ilyen világversenyeken.

Sikeres küldöttség: Büki Péter (balról), Vészi Klára, Flóri Miklós,
Péter Sándor, Nagy-Hinst István és Németh Károly

„Az évről-évre egyre nehezebb nemzetközi bajnokságokon csak olyanok érhetnek el érmes helyezést, akik ezeken a versenyeken sorozatosan részt vesznek. Ez most is így volt – tájékoztatta a Judoinfo olvasóit Flóri Miklós.

Vészi Klára (a dobogón balról a második) a párizsi Eb magyar aranyérmese

– A nehézségekhez hozzájárulnak az új szabályok, amelyek semmilyen könnyítést sem tartalmaznak a veteránok számára. A tömegesen résztvevő orosz és a francia judósok uralták a mezőnyt, ennek ellenére szép magyar sikerek születtek.

Németh Károly (balról) az Eb-ezüsttel

Vészi Klára arany-, Németh Károly és Péter Sándor ezüst-, Büki Péter és Nagy-Hinst István pedig bronzérmet szerzett. Megjegyezést érdemel, hogy Péter Sándor esetében korcsoport összevonás történt, így öt-nyolc évvel fiatalabb versenyzők között lett második helyezett.

A magyar küldöttség tagja volt Havasi Viktor nemzetközi bírónk, aki a tőle megszokott kitűnő formában látta el feladatát.”

Büki Péter (balról a harmadik) bronzérmet szerzett

A párizsi Európa-bajnokságon harmincnégy ország ezerhatvanöt judósa lépett tatamira. Az éremtáblázat képzeletbeli dobogóján Oroszország (25 arany, 20 ezüst, 25 bronz), Franciaország (19, 20, 45) és Németország (8, 6, 15) végzett, a magyar válogatott (1, 2, 2) az előkelő tizedik helyen zárt.

A masters Európa-bajnokság teljes eredménylistája: KLIKK IDE!