Az oroszországi Cseljabinszkban zajló világbajnokság második versenynapján Zámbori Bence és Maros Barbara képviselte a magyar színeket. Sajnos számunkra ezen a napon hamar véget értek a küzdelmek, mindkét judósunk vereséget szenvedett az első mérkőzésén.

Zámbori Bence (kékben) három percig tudta feltartani a japán Takaicsit

A világbajnokság második versenynapján két magyar judósért szoríthatunk, közülük a 66 kilogrammban az U23-as Európa-bajnok Zámbori Bence (Honvéd-Kipex) a japán Takaicsi ellen lépett tatamira. Láthatóan nagyon tartott az ellenfelétől, kétszer is intést kapott, s bár egyszer a japán judóst is büntették, a harmadik perc végén Takaicsi ipponnal megnyerte az összecsapást, elbúcsúztatva ezzel versenyzőnket.

Maros Barbara (fehérben) intéssel maradt alul mongol riválisával szemben

Az 52 kilogrammban a junior-világbajnoki bronzérmes Maros Barbara (Honvéd-Kipex) a mongol Adiyasambuu ellen kezdett. A magyar judós bátran harcolt, több akciót is indított, egyszer talán jukót is kaphatott volna a kísérletére, de a mérkőzés vége előtt másfél perccel kapott intés miatti hátrányát már nem tudta ledolgozni, így ő is búcsúzott.

5. Dayaris Mestre (kubai)
7. CSERNOVICZKI ÉVA (Ippon Judo Tatabánya)

48 KG. 1. forduló:
Csernoviczki Éva erőnyerő. 2. forduló: Csernoviczki Éva–Monica Ungureanu (román) 10–0. 3. forduló: Csernoviczki Éva–Edna Carrillo (mexikói) 10–0. Negyeddöntő: Csernoviczki Éva–Maria Celia Laborde (kubai) intéssel 0–1. A vigaszágon: Csernoviczki Éva–Aleszja Kuznyecova (orosz) 0–10
52 KG. 1. forduló: Maros Barbara–Tsolmon Adiyasambuu (mongol) intéssel 0–1

A világbajnokság harmadik versenynapján is két magyar judósért szoríthatunk, a 73 kilogrammban az olimpiai ezüstérmes, háromszoros világbajnoki bronzérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós (Közgép-Ceglédi VSE) a portugál Fernandes ellen lép tatamira, míg az 57 kilogrammban a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Karakas Hedvig (Honvéd-Kipex) a türkmén Nurjonova ellen kezd.