Nagy érdeklődés övezte Tbilisziben a londoni olimpia 66 kilogrammos döntőjének visszavágóját, amelyen végül a grúz Savdatuasvili intésekkel legyőzte Ungvári Miklóst. A mieink Szabó Katinka és Szabó Franciska révén két hetedik hellyel zárták a grúziai Grand Prix-viadalt.

Az olimpiai bajnoknak járó arany színű hátszámmal harcoló Savdatuasvili
intésekkel nyert Ungvári Miklós ellen

A százezer dolláros összdíjazású eseményen a sorsolás igazi csemegét ígért a judo szurkolóinak: a 73 kilogrammosok versenyében már az első mérkőzésen összekerült a 2012-es nyári olimpia egyik döntőjének két szereplője, a hazaiak nagy kedvence, Lasa Savdatuasvili és az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós.

A Közgép-Ceglédi VSE versenyzője azért hagyta ki a múlt hétvégi magyar bajnokságot és utazott Tbiliszibe, hogy az április végi Európa-bajnokság előtt nemzetközi meccsrutint szerezzen. Alighanem ennél könnyebb feladatot választott volna nyitómeccsként... Savdatuasvili kezdett harcosabban, Mikit már az első percben kétszer is intették lehúzásért, majd a meccs felénél megkapta a harmadik intését is.

A folytatásban úgy látszott, a grúz ereje fogytán, míg Ungvári jól tartotta magát, de értékelhető akciót nem tudott végrehajtani riválisa ellen, így vereséget szenvedett. Mivel ez a meccs a legjobb tizenhat között zajlott, a magyar klasszis nem kapott javítási lehetőséget a reményágon. Az sem vigasztalta, hogy legyőzője végül a fináléig menetelt, a grúz szurkolók legnagyobb örömére...

Az 57 kilogrammosok között szerepelt a még juniorkorú Szabó Katinka (Varga Cseppek), aki szép győzelemmel kezdett a grúz Abasidze ellen. A folytatásban nem sikerült a bravúr, előbb az ezüstig jutó szerb Rogics, majd a végelszámolásnál bronzérmet jegyző ukrán Hevongyan bizonyult jobbnak, így Katinka a hetedik helyen zárta a tornát.

Katinka nővére – és egyben klubtársa –, az U23-as Európa-bajnok Szabó Franciska egy meccset vívott a 70 kilogrammosok között, amikor karfeltolással eldobta az orosz Gyenyiszenkovát, a bírók szerint szabálytalankodott, állásból karfeszítést végzett, ezért leléptették, és a vigaszágon sem szerepelhetett.

A következő nemzetközi verseny a pénteken rajtoló török Grand Prix lesz Samsunban, amelyre a tervek szerint kilenc tagú magyar válogatott utazik majd.