2018. február 11.

Három magyar aranyérem Olaszországból!

Remekül szerepeltek a magyar ifik a hétvégi Európa-kupa-viadalon, amelynek az olaszországi Follonica adott otthont. Válogatottunk három arany- és hat bronzéremmel zárta a rangos tornát!




Tizenhat súlycsoportban harmincöt ország 534 judósa lépett tatamira Olaszországban, a hatalmas létszám is jelzi: egyre nagyobb a konkurenciaharc ebben a korcsoportban is. A mieink számára válogató volt ez a viadal, ez az elsődleges oka annak, hogy a házigazda olasz csapat után a magyar volt a legnépesebb küldöttség, összesen ötvenhat judósunk szerepelt Follonicában.




Özbas Szofi (balról a második) a három magyar aranyérmes egyike


Méghozzá meglehetősen sikeresen: Nerpel Gergely (Rákosvidéke Hajtós DSE), Vég Zsombor (Ceglédi VSE) és Özbas Szofi (Ceglédi VSE) a dobogó legfelső fokára állhatott az eredményhirdetésnél, amíg Gombás Bálint (Győri AC), Ócsai Sándor (Ceglédi VSE), Turánszki Zalán (Miskolci VSC-MVSI), Varga Donát (KSI SE), Kardos Tímea (Győri AC) és Farkas Szilvia (Győri AC) bronzérmet szerzett.




Vég Zsombor (balról a második) is arannyal térhet haza


Helyezésekben sem volt hiány: Détári Dániel (Ceglédi VSE), Gyertyás Róza (Koroncó-Tutti) és Faragó Petra (Miskolci VSC-MVSI) az ötödik, Kovács Bence (Ippon Judo Tatabánya), Mauks Ákos (UTE), Tóth Botond (Szegedi JSE), Boros Iván (KSI SE), Bötös Rajmond (Rákosvidéke Hajtós DSE), Klein Dorina (Ceglédi VSE) és Ábrahám Titanilla (BHSE) a hetedik helyen végzett. 
A rengeteg éremnek (három arany és hat bronz) köszönhetően Magyarország harmadik lett az éremtáblázaton, Oroszország (5, 5, 3) és Olaszország (4, 2, 5) mögött.




Nerpel Gergely (balról a második) a 73 kilogramm győztese


IFJÚSÁGI EURÓPA-KUPA, FOLLONICA

FÉRFIAK

50 KG (33 induló)
1. Iznaur Szajev (orosz)
2. Jurij Izraelijan (örmény)
3. GOMBÁS BÁLINT (Győri AC)
3. Pedro Gomez Llorens (spanyol)
5. Cristian Miceli (olasz)
5. Thomas Scatolino (olasz)
7. KOVÁCS BENCE (Ippon Judo Tatabánya)
7. Marcus Saksladu (észt)
9. ANDRÁSI MÁRTON (Mogyi-Bajai JC)
9. FARKAS BENCE (Rákosvidéke Hajtós DSE)

55 KG (44 induló)
1. Szergej Jerosenko (orosz)
2. Vlagyiszlav Tormakov (orosz)
3. Sztyopa Darbinyan (örmény)
3. Oleh Verediba (ukrán)
5. Daniele Di Capua (olasz)
5. Vincenzo Skenderi (olasz)
7. MAUKS ÁKOS (UTE)
7. Maxim Matveiciuc (moldovai)
VIKOL ANDRÁS (Győri AC),
KOVÁCS ATTILA (Ippon Judo Tatabánya),
MAROSI BÁLINT (Óbudai JC),
BÓKA BOTOND (Szegedi JSE) és
SZABÓ ÁRON (Ippon Judo Tatabánya) helyezetlen

60 KG (57 induló)
1. Samil Umajev (orosz)
2. Bruno Barros (portugál)
3. Vache Adamyan (osztrák)
3. Lennart Slamberger (német)
5. DÉTÁRI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
5. Daniel Gallego (spanyol)
7. Georgios Balarjishvili (ciprusi)
7. Malcolm Pelletier (kanadai)
9. SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
9. POKK ARMAND (Ippon Judo Tatabánya)
SZATMÁRI GYÖRGY (UTE),
KITTLER RUDOLF (KSI SE),
DEMETER BENDEGÚZ (BHSE) és
BÉRES VINCE (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen

66 KG (56 induló)
1. Dzsajkunbek Nazarov (üzbég)
2. Hamza Jashari (makedón)
3. ÓCSAI SÁNDOR (Ceglédi VSE)
3. Javier Pea Insausti (spanyol)
5. Luigi Centracchio (olasz)
5. Luca Gemmellaro (olasz)
7. Deniel Nuriev (észt)
7. Jakob Wiesinger (osztrák)
HORVÁTH BENCE (Egri VSI) és
KAPÁS GÁBOR (Kőrös JSE) helyezetlen

73 KG (45 induló)
1. NERPEL GERGELY (Rákosvidéke Hajtós DSE)
2. Adrian Sulca (román)
3. Jus Mecilosek (szlovén)
3. Ibragimgadzsi Szulejmanov (orosz)
5. Filip Ivanka (cseh)
5. Marko Jurkovic (szlovén)
7. TÓTH BOTOND (Szegedi JSE)
7. Armen Movsisyan (észt)
9. ÖTVÖS PATRIK (UTE)
PARÁDI BALÁZS (Egri VSI),
SZECSEI VIKTOR (KSI SE) és
MÉNESI GERGŐ (Szegedi JSE) helyezetlen

81 KG (40 induló)
1. Alessio Graziani (olasz)
2. Andrej Yankovskyy (szlovén)
3. Alexandre Arencibia (kanadai)
3. Agustin Gil (argentin)
5. Daniele Accogli (olasz)
5. Mamikon Avetiszjan (örmény)
7. BOROS IVÁN (KSI SE)
7. Ivan Copic (horvát)
VARGHA ZSOLT (Diósdi DSE) és
KORFY BENCE (Egri VSI) helyezetlen

90 KG (17 induló)
1. VÉG ZSOMBOR (Ceglédi VSE)
2. Roman Nazarov (orosz)
3. TURÁNSZKI ZALÁN (Miskolci VSC-MVSI)
3. Rok Pogorevc (szlovén)
5. Paul Creata (olasz)
5. Matsvei Kalesnik (litván)
7. BÖTÖS RAJMOND (Rákosvidéke Hajtós DSE)
7. Jean Carletti (olasz)
ÍJJAS ATTILA (BHSE) helyezetlen

+90 KG (13 induló)
1. Joszef Szimjon (orosz)
2. Ahmed Magomadov (orosz)
3. VARGA DONÁT (KSI SE)
3. Tim Kelc (szlovén)
5. Branko Tadics (bosnyák)
5. Igor Vracsar (bosnyák)
7. Tim Krueger (német)
7. Lorenz Moor (német)


NŐK

40 KG (8 induló)
1. Veronyika Boriszova (orosz)
2. Lucrezia Tantardini (olasz)
3. Aleksza Georgieva (bolgár)
3. Giulia Giorgi (olasz)
5. Eva Perez Soler (spanyol)
5. Ilenia Salfi (olasz)
7. Maria Prados (spanyol)
7. Lara Susnic (horvát)

44 KG (29 induló)
1. Ana Viktorija Puljiz (horvát)
2. Erza Muminoviq (koszovói)
3. Silvia Giuseppa Drago (olasz)
3. Jente Verstraeten (belga)
5. Anasztaszija Balaban (ukrán)
5. Kalimadzson Kurbanova (üzbég)
7. Julija Lyukina (orosz)
7. Lea Metrot (francia)
9. SZLÁDOVICS PATRICIA (UTE)
9. VASKA FANNI (Ippon Judo Tatabánya)
9. HARMATH ESZTER (UTE)
KRIZA ANNA (Miskolci VSC-MVSI) helyezetlen

48 KG (31 induló)
1. Assunta Scutto (olasz)
2. Sara Lisciani (olasz)
3. KARDOS TÍMEA (Győri AC)
3. Chiara Zuccaro (olasz)
5. GYERTYÁS RÓZA (Koroncó-Tutti)
5. Carlotta Avanzato (olasz)
7. KLEIN DORINA (Ceglédi VSE)
7. Chiara Serra (német)
KÖHLER ZSUZSANNA (Rákosvidéke Hajtós DSE),
KŐSZEGI REBEKA (Toto Sport) és
HAJDU ILANG (Diósdi DSE) helyezetlen

52 KG (271 induló)
1. Veronica Toniolo (olasz)
2. Nilufar Jermagambetova (üzbég)
3. Marjam Ahmadova (orosz)
3. Federica Silveri (olasz)
5. Helene Foede (német)
5. Alexandra Pasca (román)
7. ÁBRAHÁM TITANILLA (BHSE)
7. Lillia Nugajeva (orosz)
IKLÓDI ANNA (Ceglédi VSE) helyezetlen

57 KG (42 induló)
1. ÖZBAS SZOFI (Ceglédi VSE)
2. Nikol Pencue (kolumbiai)
3. Giulia Frosoni (olasz)
3. Ines Hribernik (szlovén)
5. Florentina Ivanescu (román)
5. Ylenia Monaco (olasz)
7. Jasmin Kayser (német)
7. Rosalie Wöss (osztrák)
SIPOS DORINA (Szatymaz) és
BODOR SÁRA (Diósdi DSE) helyezetlen

63 KG (38 induló)
1. Jelena Taszics (szerb)
2. Dewi De Vries (német)
3. Lidia Brancseva (bolgár)
3. Tatyana Guzun (orosz)
5. Caterina Mazzotti (olasz)
5. Friederike Stolze (német)
7. Aida Vasiliauskaite (litván)
7. Mirjam Wirth (német)
KATZENMAJER KIRA (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen

70 KG (36 induló)
1. Martina Esposito (olasz)
2. Darja Karjakina (orosz)
3. Metka Lobnik (szlovén)
3. Ester Svobodova (cseh)
5. Cecilia Betemps (olasz)
5. Anna Monta Olek (német)
7. Jasmin Heinz (német)
7. Carolina Mengucci (olasz)
BAJCSEV VIVIEN (BHSE),
GODÓ ZSÓFIA (Kőrös JSE) és
CZERLAU JENNIFER (Miskolci JC) helyezetlen

+70 KG (18 induló)
1. Justina Kmieliauskaite (litván)
2. Anasztaszija Hologyilina (orosz)
3. FARKAS SZILVIA (Győri AC)
3. Hana Piralics (bosnyák)
5. FARAGÓ PETRA (Miskolci VSC-MVSI)
5. Poljana Generalova (orosz)
7. Erica Simonetti (olasz)
7. Andreja Tomazic (szlovén)
9. MÉNESI BEATRIX (Szegedi JSE)


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2018
Fotó: Facebook)