2017. december 17.

Cirjenics Miklós a World Masters-dobogón!

Remek eredménnyel, World Masters-bronzéremmel zárta az esztendőt Cirjenics Miklós Szentpétervárott. A mieink közül Csernoviczki Éva és Tóth Krisztián is érmes meccset vívhatott az évvégi csúcsversenyen.




Cirjenics Miklós (kékben) a bronzéremért a portugál Fonsecát győzte le


Az oroszországi Szentpéterváron rendezték meg a Nemzetközi Judo Szövetség 196 ezer dolláros meghívásos versenyét, a World Judo Masters-t, vagyis a Mesterek Tornáját, amelyre minden súlycsoportból a világranglista legjobb tizenhat judósát várták. A versenyre eredetileg hét magyar vívta ki az indulás jogát, ám betegség, sérülés vagy családi okok miatt Joó Abigél, Ungvári Attila, Csoknyai László és Bor Barna sem vállalta a részvételt. A visszalépések miatt így is hat magyarért szoríthattunk Oroszországban.

Közülük a 100 kilogrammos világranglistán második Cirjenics Miklós szerepelt a legjobban. Hangyási László tanítványa az osztrák Böhlert és az azeri Gasimovot legyőzve jutott be az elődöntőbe, ahol fejet kellett hajtania a grúzok klasszisa, a végül aranyérmet szerző Liparteliani előtt, de a bronzmeccsen, a portugál Fonseca ellen sikerült javítani. Így Cirjenics Miklós a dobogó harmadik fokára állhatott fel, s az Atomerőmű SE judósa az érem mellett átvehette a kétezer dolláros pénzdíjról szóló csekket is.




A World Masters-dobodón: a holland Korrel (balról),
a grúz Liparteliani, Cirjenics Miklós és az azeri Mammadov


A 48 kilósok között az Ippon Judo Tatabánya olimpiai bronzérmese, Csernoviczki Éva kezdett remekül, az izraeli Minsker és a francia Clement legyőzésével bejutott az elődöntőbe. Ott a későbbi győztes – a budapesti világbajnokságon is aranyérmes – japán Tonaki bizonyult jobbnak, míg a bronzmeccsen az olimpiai ezüstérmes dél-koreai Dzsong győzött, Csernoviczki Csaba lánya-tanítványa az előkelő ötödik helyen zárta a Mesterek tornáját.




A 90 kilogrammos Tóth Krisztián győzelemmel kezdett, a KSI SE világbajnoki ezüstérmese a francia Clerget ellen hosszabbításos csatában nyert, majd a negyeddöntőben alul maradt a későbbi aranyérmes grúz Gviniasvilivel szemben. A vigaszágon sikerült javítani, Pánczél Gábor tanítványa az azeri Mehdiyev ellen nyert, a bronzmeccsen azonban a tokiói Grand Slam győztese, a japán Nagaszava diadalmaskodott, így Tóth Krisztián ötödik lett a legjobbak tornáján.




A további három magyar induló sajnos nem tudta emlékezetesebbé tenni ezt a hétvégét, Pupp Réka (52 kg, Atomerőmű SE) a koszovói Krasniqitől kapott ki, Karakas Hedvig (57 kg, BHSE) a világbajnok mongol Dorjsurent hosszabbításra kényszerítette, de így is búcsúznia kellett, Gercsák Szabina (70 kg, Miskolci JC) pedig az osztrák Polleres-szel szemben maradt alul Szentpétervárott.

Az idei Mesterek tornáján 46 ország 212 judósa lépett tatamira, a legeredményesebben a japán válogatott szerepelt, amely négy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel szerezte meg az első helyet az éremtáblázaton, megelőzve a remeklő grúzokat (3, 1, 1) és a házigazda oroszokat (2, 2, 1). Magyarország Cirjenics Miklós bronzérmével a tizenötödik helyen zárt.

 

Magyar eredmények a World Masters-tornákon

2017 – Szentpétervár
3. Cirjenics Miklós (100 kg)
5. Csernoviczki Éva (48 kg)
5. Tóth Krisztián (90 kg)

2016 – Guadalajara
3. Karakas Hedvig (57 kg)
5. Bor Barna (+100 kg)

2015 – Rabat
2. Bor Barna (+100 kg)
5. Karakas Hedvig (57 kg)
7. Joó Abigél (78 kg)

2013 – Tyumen
2. Joó Abigél (78 kg)

2012 – Almati
5. Bor Barna (+100 kg)
5. Karakas Hedvig (57 kg)
5. Joó Abigél (78 kg)

2011 – Baku
3. Ungvári Attila (73 kg)
3. Csernoviczki Éva (48 kg)
3. Joó Abigél (78 kg)
5. Karakas Hedvig (57 kg)

2010 – Suwon
3. Karakas Hedvig (57 kg)
3. Mészáros Anett (70 kg)
5. Ungvári Attila (73 kg)
5. Csernoviczki Éva (48 kg)

 




World Masters, Szentpétervár

A magyarok eredményei
FÉRFIAK
90 KG. 1. forduló:
Tóth Krisztián–Axel Clerget (francia) aranyponttal 10–0. Negyeddöntő: Tóth Krisztián–Beka Gviniasvili (grúz) 0–7. A vigaszágon: Tóth Krisztián–Mammadali Mehdiyev (azeri) aranyponttal 7–0. A 3. helyért: Tóth Krisztián–Nagaszava Kenta (japán) aranyponttal 0–7
100 KG. 1. forduló: Cirjenics Miklós–Laurin Böhler (osztrák) 10–0. Negyeddöntő: Cirjenics Miklós–Elmar Gasimov (azeri) 7–0. Elődöntő: Cirjenics Miklós–Varlam Liparteliani (grúz) 0–7. A 3. helyért: Cirjenics Miklós–Jorge Fonseca (portugál) 10–0
NŐK
48 KG. 1. forduló:
Csernoviczki Éva–Noa Minsker (izraeli) 7–0. Negyeddöntő: Csernoviczki Éva–Melanie Clement (francia) aranyponttal, intéssel 1–0. Elődöntő: Csernoviczki Éva–Tonaki Funa (japán) 0–10. A 3. helyért: Csernoviczki Éva–Dzsong Bo Kjong (dél-koreai) 0–7
52 KG. 1. forduló: Pupp Réka–Distria Krasniqi (koszovói) 0–10
57 KG. 1. forduló: Karakas Hedvig–Sumiya Dorjsuren (mongol) aranyponttal 0–10
70 KG. 1. forduló: Gercsák Szabina–Michaela Polleres (osztrák) 0–10

FÉRFIAK

60 KG (16 induló)
1. Nagajama Rjudzsu (japán)
2. Francisco Garrigós (spanyol)
3. Sarafuddin Lutfillajev (üzbég)
3. Amartuvshin Dashdavaa (mongol)
5. Eric Takabatake (brazil)
5. Robert Msvidobadze (orosz)
7. Iszlam Jasujev (orosz)
7. Guszman Kirgizbajev (kazah)

66 KG (16 induló)
1. Kherlen Ganbold (mongol)
2. Jeldosz Zsumakanov (kazah)
3. Baruch Shmailov (izraeli)
3. Vaza Margvelasvili (grúz)
5. Mihail Puljajev (orosz)
5. Charles Chibana (brazil)
7. Jakub Samilov (orosz)
7. Denis Vieru (moldovai)

73 KG (16 induló)
1. Hasimoto Soicsi (japán)
2. Lasa Savdatuasvili (grúz)
3. Hidayat Heydarov (azeri)
3. Tommy Macias (svéd)
5. Gijoszjon Bobojev (üzbég)
5. Odbayar Ganbaatar (mongol)
7. Arthur Margelidon (kanadai)
7. Rustam Orujov (azeri)

81 KG (16x induló)
1. Haszan Halmurzajev (orosz)
2. Aszlan Lappinagov (orosz)
3. Frank de Wit (holland)
3. Alan Kubecov (orosz)
5. Szaid Mollaei (iráni)
5. Eduardo Yudi Santos (brazil)
7. Emmanuel Lucenti (argentin)
7. Dagvasuren Nyamsuren (mongol)

90 KG (14 induló)
1. Beka Gviniasvili (grúz)
2. Gvak Dong Han (dél-koreai)
3. Nagaszava Kenta (japán)
3. Nikoloz Sherazadishvili (spanyol)
5. TÓTH KRISZTIÁN (KSI SE)
5. Alekszandar Kukolj (szerb)
7. Huszen Halmurzajev (orosz)
7. Mammadali Mehdiyev (azeri)

100 KG (16 induló)
1. Varlam Liparteliani (grúz)
2. Michael Korrel (holland)
3. CIRJENICS MIKLÓS (Atomerőmű SE)
3. Elkhan Mammadov (azeri)
5. Jorge Fonseca (portugál)
5. Kirill Gyenyiszov (orosz)
7. Adlan Biszultanov (orosz)
7. Elmar Gasimov (azeri)

+100 KG (15 induló)
1. Guram Tusisvili (grúz)
2. David Moura (brazil)
3. Alex Garcia Mendoza (kubai)
3. Rafael Silva (brazil)
5. Temuulen Battulga (mongol)
5. Maciej Sarnacki (lengyel)
7. Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán)
7. Duurenbayar Ulziibayar (mongol)


NŐK

48 KG (15 induló)
1. Tonaki Funa (japán)
2. Irina Dolgova (orosz)
3. Urantsetseg Munkhbat (mongol)
3. Dzsong Bo Kjong (dél-koreai)
5. CSERNOVICZKI ÉVA (Ippon Judo Tatabánya)
5. Stefannie Arissa Koyama (brazil)
7. Shira Rishony (izraeli)
7. Melanie Clement (francia)

52 KG (15 induló)
1. Natalia Kuzutyina (orosz)
2. Amandine Buchard (francia)
3. Erika Miranda (brazil)
3. Larisa Florian (román)
5. Jessica Pereira (brazil)
5. Distria Krasniqi (koszovói)
7. Betina Temelkova (izraeli)
7. Cunoda Nacumi (japán)
PUPP RÉKA (Atomerőmű SE) helyezetlen

57 KG (x16 induló)
1. Sumiya Dorjsuren (mongol)
2. Josida Cukasza (japán)
3. Helene Receveaux (francia)
3. Kvon Ju Dzsong (dél-koreai)
5. Rafaela Silva (brazil)
5. Nekoda Smythe-Davis (brit)
7. Theresa Stoll (német)
7. Timna Nelson Levy (izraeli)
KARAKAS HEDVIG (BHSE) helyezetlen

63 KG (15 induló)
1. Tasiro Miku (japán)
2. Nabekura Nami(japán)
3. Clarisse Agbegnenou (francia)
3. Juul Franssen (holland)
5. Daria Davidova (orosz)
5. Mungunchimeg Baldorj (mongol)
7. Alice Schlesinger (brit)
7. Magdalena Krssakova (osztrák)

70 KG (15 induló)
1. Maria Portela (brazil)
2. Barbara Matic (horvát)
3. Marie Eve Gahié (francia)
3. Anna Bernholm (svéd)
5. Alekszandra Szamardzsics (bosnyák)
5. Fanny Estelle Posvite (francia)
7. Aszma Niang (marokkói)
7. Michaela Polleres (osztrák)
GERCSÁK SZABINA (Miskolci JC) helyezetlen

78 KG (16 induló)
1. Marhinde Verkerk (holland)
2. Madeleine Malonga (francia)
3. Guusje Steenhuis (holland)
3. Karen Stevenson (holland)
5. Natalie Powell (brit)
5. Anasztaszija Dmitrijeva (orosz)
7. Audrey Tcheumeo (francia)
7. Mayra Aguiar (brazil)

+78 KG (13 induló)
1. Kim Min Dzsong (dél-koreai)
2. Idalys Ortiz (kubai)
3. Maria Suelen Altheman (brazil)
3. Larisza Cserics (bosnyák)
5. Jasmin Külbs (német)
5. Beatriz Souza (brazil)
7. Tessie Savelkouls (holland)
7. Sandra Jablonskyte (litván)


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Gombkötő Roland
Fotó: IJF, Gabriela Sabau)