Huszonnyolc ország több mint ötszáz judósa lépett tatamira az elmúlt hétvégén a leibnitzi junior Európa-kupán. A magyar színeket húsz férfi és tizennyolc női versenyző képviselte.
Ezúttal sem maradtunk érem nélkül a junior Európa-kupa-sorozatban, Ausztriában négyen is felállhattak a dobogó alsó fokára. A férfiak közül az 55 kilogrammos Monori Dániel érte el a legjobb eredményt, aki a vigaszágon három ippongyőzelemmel jutott el a bronzéremig.
Három női judósunk nyakába is a bronzmedál került: a 44 kilogrammban Beringer Fatime, a 48-ban Varga Brigitta, a nehézsúlyban Szigetvári Mercédesz sikerének örülhettünk.
Négy érmesünk mellett, ketten gyarapították ranglistapontjaik számát: Klein Dorina ötödik lett a 44 kilogrammos súlycsoportban, Árvai Péter hetedik a 100 kilósok között.
Magyarország az éremtáblázat tizennegyedik helyén végzett, az első három pozíciót Japán (4 arany, 0 ezüst, 1 bronz), Oroszország (2, 2, 4) és Kazahsztán (2, 1, 2) foglalta el.
JUNIOR EURÓPA-KUPA, LEIBNITZ
FÉRFIAK
55 KG (24 induló)
1. Andrea Carlino (olasz)
2. Murtaz Serijev (orosz)
3. MONORI DÁNIEL (UTE)
3. Baujrzan Narbajev (kazah)
5. Aghabay Aghazada (azeri)
5. Dauren Szjukenov (kazah)
7. Alessio Di Clemente (olasz)
7. Valentino Krnjic (osztrák)
60 KG (45 induló)
1. Nurszultan Szerali (kazah)
2. Zasszulan Otarbek (kazah)
3. Tim Banen (holland)
3. Angelo Pantano (olasz)
5. Patrick Cala Lesina (olasz)
5. Thomas Macrez (francia)
7. Stefano Monticone (olasz)
7. Vincent Sorgiati (francia)
9. PONGRÁCZ BENCE (UTE)
BOGNÁR PÉTER (Atomerőmű SE) helyezetlen
66 KG (55 induló)
1. Szunggat Zubatkan (kazah)
2. Luigi Brudetti (olasz)
3. Deniszlav Ivanov (bolgár)
3. Samuele Fascinato (olasz)
5. Twan Van der Werff (holland)
5. Szomon Mahmadbekov (tádzsik)
7. Daniel Jean (francia)
7. Yannick Van der Kolk (holland)
BOROS BENCE (Kaposvári JK),
CSEH MÁRK (Kecskeméti JC),
KOZMA ÁKOS (Kaposvári JK) és
SIMONCSIK ZOLTÁN (Ceglédi VS) helyezetlen
73 KG (61 induló)
1. Alekszandr Kolesnyik (orosz)
2. Giovanni Esposito (olasz)
3. Eric Ham (brit)
3. Kuan Barisz (kazah)
5. Zanbolat Bagtbergenov (kazah)
5. Akilbek Szerik (kazah)
7. Emil Hennebach (német)
7. Christopher Wagner (osztrák)
HEGEDŰS BENDEGÚZ (UTE),
MATICS ANDRÁS (OLC-Trans Gemenc JK),
SÁRHEGYI GÁBOR (UTE) és
WINDISCHMANN BENCE (Atomerőmű SE) helyezetlen
81 KG (45 induló)
1. Tim Gramkow (német)
2. Christian Parlati (olasz)
3. Salvatore D'Arco (olasz)
3. Ari Vinkler (izraeli)
5. Aviv Ben Moshe (izraeli)
5. Paul Livolsi (francia)
7. Assylzhan Sagitbek (kazah)
7. Coen Van Winden (holland)
GŐZ ROLAND (KSI SE),
IKLÓDI MÁTÉ (Egri VSI) és
RAJKAI RÓBERT (Százhalombatta VSE) helyezetlen
90 KG (30 induló)
1. Inal Tajmazov (orosz)
2. Eduard Trippel (német)
3. Tom Boneschansker (holland)
3. Toni Miletics (bosnyák)
5. Itay Golan (izraeli)
5. Loris Tassier (francia)
7. Sebastian Schneider (osztrák)
7. Martijn Van de Ven (holland)
HUSZÁR MARTIN (Kaposvári JK) és
SÁRECZ MÁRTON (OLC-Trans Gemenc JK) helyezetlen
100 KG (20 induló)
1. Simeon Catharina (holland)
2. Dominik Majowski (lengyel)
3. Otto-Krister Imala (észt)
3. Vitalij Plesakov (orosz)
5. Aaron Fara (osztrák)
5. Musa Shakaraliyev (azeri)
7. ÁRVAI PÉTER (Ceglédi VSE)
7. Nicolas Homo (francia)
9. KOCHAN JÓZSEF (Kőrös Judo)
VERES MÁRTON (UTE) helyezetlen
+100 KG (18 induló)
1. Stephan Hegyi (osztrák)
2. Jur Spijkers (holland)
3. Alekszander Antonov (orosz)
3. Enej Marinics (szlovén)
5. Wesley Greenidge (brit)
5. Vlagyimir Kosztics (szerb)
7. Daniel Messelberger (német)
7. Vaszilije Vujicsics (bosnyák)
WACZULIK RICHÁRD (UTE) helyezetlen
NŐK
44 KG (10 induló)
1. Marine Gilly (francia)
2. Vladlena Zerscsikova (orosz)
3. BERINGER FATIME (Budaörsi SC)
3. Viktorija Vaszilcsenko (orosz)
5. KLEIN DORINA (Ceglédi VSE)
5. Adija Saijn (kazah)
7. Lidia Marin (román)
7. Giorgia Pirrone (olasz)
LÁZÁR ERZSÉBET (Kőrös Judo) helyezetlen
48 KG (24 induló)
1. Ogura Aoi (japán)
2. Celia Hidalgo Ledo (spanyol)
3. Laura Martinez Abelenda (spanyol)
3. VARGA BRIGITTA (KSI SE)
5. Elena Hidalgo Ledo (spanyol)
5. Sofia Petitto (olasz)
7. Shirine Boukli (francia)
7. Alessia Ritieni (olasz)
GYERTYÁS RÓZA (Koroncó-Tutti) helyezetlen
52 KG (35 induló)
1. Betina Temelkova (izraeli)
2. Chelsie Giles (brit)
3. Nazakat Azizova (azeri)
3. Takeda Rjoko (japán)
5. Nina Estefania Esteo Linne (spanyol)
5. Danique Janssen (holland)
7. Linda Grace Besnard (francia)
7. Noemie Brochot (francia)
9. HAJDÚ ESZTER (Kőrös Judo)
ÁBRAHÁM TITANILLA (Ippon Judo Tatabánya),
KÁRMÁN ANDREA (UTE) és
POLGÁR LUCA (Atomerőmű SE) helyezetlen
57 KG (48 induló)
1. Acelya Toprak (brit)
2. Pauline Starke (német)
3. Julia Kowalczyk (lengyel)
3. Dilbara Szalkarbek Kizi (orosz)
5. Larissa Van Krevel (holland)
5. Vera Zemanova (cseh)
7. Anita Cantini (olasz)
7. Asimina Theodorakis (osztrák)
CZERLAU ALEXANDRA (Miskolci JC),
KIS ESZTER (Ippon Judo Tatabánya),
KOVÁCS KITT (KSI SE),
MARÓTI ALEXANDRA (UTE) és
ÖZBAS SZOFI (Ceglédi VSE) helyezetlen
63 KG (39 induló)
1. Miura Jukari (japán)
2. Jovana Obradovics (szerb)
3. Jessica Gorissen (holland)
3. Anja Obradovics (szerb)
5. Manon Deketer (francia)
5. Agatha Schmidt (német)
7. Lucija Babic (horvát)
7. Sarah Gruenewald (német)
70 KG (25 induló)
1. Michaela Polleres (osztrák)
2. Marlene Galandi (német)
3. Loriana Kuka (koszovói)
3. Giovanna Scoccimarro (német)
5. Hilde Jager (holland)
5. Sarah Maekelburg (német)
7. Alina Boehm (német)
7. Zala Pecoler (szlovén)
LŐRINC RENÁTA (UTE) helyezetlen
78 KG (20 induló)
1. Macui Ena (japán)
2. Lea Schmid (német)
3. Julie Hoelterhoff (német)
3. Melanie Dhaiby (francia)
5. Teresa Zenker (német)
5. Arijana Peric (német)
7. Anna Fortunio (olasz)
7. Nika Szlamberger (szlovén)
9. TÓTH FANNI (KSI SE)
+78 KG (17 induló)
1. Kumeda Haruno (japán)
2. Samira Bouizgarne (német)
3. SZIGETVÁRI MERCÉDESZ (Mogyi-Bajai JC)
3. Lauryne Lage (francia)
5. Kamila Berlikas (kazah)
5. Sofija Pirogova (orosz)
7. Katarina Vukovic (horvát)
7. Zrinka Miocic (horvát)
VARGA RÉKA (Ippon Judo Tatabánya) helyezetlen
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Fotó: EJU, Roland Marx)