2017. május 21.

Szenzációs magyar siker Jekatyerinburgban!

Harminchat ország 286 judósa lépett tatamira az orosz Grand Slam-viadal új helyszínén, Jekatyerinburgban a hétvégén. A kilenc magyar indulóból négyen is felállhattak a dobogóra, s további két versenyzőnk ért el pontszerző helyezést.



Nem indult jól a jekatyerinburgi torna számunkra, a 60 kilogrammos Szabó Csaba a súlycsoport egyik klasszisával, Nagajam Rjudzsuval került össze az első fordulóban, s nem is tudta megakadályozni a japán judóst, hogy megnyerje a legkisebb férfi kategóriát.

Pupp Réka az olimpiai bajnok Sarah Menezes legyőzésével nyitott, a további küzdelmekben azonban alul maradt riválisaival szemben, így a még pontszerző hetedik helyen zárta a versenyt.

A második versenynapon elképesztő magyar meneteléseknek lehettünk tanúi. Kezdjük a sort Cirjenics Miklóssal, aki megállíthatatlannak bizonyult Oroszország negyedik legnagyobb városában. Az Atomerőmű SE kiválósága négy ippongyőzelemmel, komoly skalpokat begyűjtve száguldott át a 100 kilogrammos mezőnyön, s állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Hangyási László tanítványa a bakui ezüst- és bronzérem után megszerezte a hőn áhított Grand Slam-aranyat is.



A 81 kilogrammban a remek formában lévő Ungvári Attila is a döntőig verekedte magád, ott az olimpiai bajnok Halmurzajev ezúttal jobbnak bizonyult a ceglédi judósnál, aki a fényesen csillogó ezüstéremnek örülhetett.



A magyar csapat nagy visszatérője, a sérülésből felépülő Tóth Krisztián ugyancsak az aranyéremért küzdhetett vasárnap délután, jelezvén edzőinek és az orvosi stábnak, hogy nagyszerű munkát végeztek. A japán Nagaszava Kentát most nem sikerült legyőzni, de ilyen hosszú kihagyás után egy Grand Slam-ezüstöt nem kell magyarázni.



A stabil éremszerző Joó Abigél ezúttal sem okozott csalódást, két ippongyőzelmével a dobogó alsó fokára állhatott fel. A nehézsúlyú Bor Barna is ott volt a bronzérem kapujában, miután legyőzte a kétszeres olimpiai bronzérmes Rafael Silvát, a mongol Temuulen Battulgával azonban már nem bírt el, ötödikként zárt Jekatyerinburgban.

Csoknyai Lászlónak egy győztes mérkőzés jutott a 81 kilogrammban, míg Gercsák Szabinának ezúttal nem jött ki a lépés, s ideje korán távozott a küzdelmekből.

A vasárnapi remeklésnek köszönhetően Magyarország az előkelő negyedik helyen végzett az éremtáblázaton, előttünk Japán (6 arany, 1 ezüst, 1 bronz), Oroszország (2, 5, 5) és Brazília (2, 2, 2) lett a sorrend.


GRAND SLAM, JEKATYERINBURG


FÉRFIAK

60 KG (19 induló)
1. Nagajama Rjudzsu (japán)
2. Amiran Papinasvili (grúz)
3. Cedric Revol (francia)
3. Albert Oguzov (orosz)
5. Francisco Garrigós (spanyol)
5. Szava Karakizidi (orosz)
7. Lukumi Ckvimiani (grúz)
7. Joaquin Gomis (spanyol)
SZABÓ CSABA (Kecskeméti JC) helyezetlen

66 KG (25 induló)
1. Abdula Abdulzaljov (orosz)
2. Charles Chibana (brazil)
3. Dzmitrij Minku (fehérorosz)
3. Iszlam Hametov (orosz)
5. Jakub Samilov (orosz)
5. Altansukh Dovdon (mongol)
7. Sergiu Oleinic (portugál)
7. Bagrati Niniasvili (grúz)

73 KG (25 induló)
1. Hasimoto Szoicsi (japán)
2. Marcelo Contini (brazil)
3. Pierre Duprat (francia)
3. Benjamin Axus (francia)
5. Arthur Margelidon (kanadai)
5. Sam Van 't Westende (holland)
7. Mohamed Mohyeldin (egyiptomi)
7. Baskhuu Yondonperenlei (mongol)

81 KG (28 induló)
1. Haszan Halmurzajev (orosz)
2. UNGVÁRI ATTILA (Ceglédi VSE)
3. Etienne Briand (kanadai)
3. Zebeda Rekviasvili (grúz)
5. Frank De Wit (holland)
5. Murat Habacsirov (orosz)
7. Andranik Csaparjan (örmény)
7. Victor Penalber (brazil)
CSOKNYAI LÁSZLÓ (Atomerőmű SE) helyezetlen

90 KG (23 induló)
1. Nagaszava Kenta (japán)
2. TÓTH KRISZTIÁN (KSI SE)
3. Noël Van 't End (holland)
3. Magomed Magomedov (orosz)
5. Nikoloz Sherazadishvili (spanyol)
5. Usangi Margiani (grúz)
7. Eduardo Bettoni (brazil)
7. Abderrahmane Benamadi (algériai)

100 KG (23 induló)
1. CIRJENICS MIKLÓS (Atomerőmű SE)
2. Nijaz Iljaszov (orosz)
3. Varlam Liparteliani (grúz)
3. Laurin Boehler (osztrák)
5. Jevgenyijsz Borodavko (lett)
5. Alexandre Iddir (francia)
7. Aaron Fara (osztrák)
7. Luciano Correa (brazil)

+100 KG (21 induló)
1. David Moura (brazil)
2. Levani Matiasvili (grúz)
3. Temuulen Battulga (mongol)
3. Andrej Volkov (orosz)
5. BOR BARNA (Atomerőmű SE)
5. Vladiszlav Carpickij (fehérorosz)
7. Daniel Natea (román)
7. Rafael Silva (brazil)


NŐK

48 KG (18 induló)
1. Kondo Ami (japán)
2. Szabina Giljazova (orosz)
3. Otgontsetseg Galbadrakh (kazah)
3. Melanie Clement (francia)
5. Marija Perszidszkaja (orosz)
5. Natalja Komova (orosz)
7. Khorloo Battamir (mongol)
7. Krisztyina Rumjanceva (orosz)

52 KG (18 induló)
1. Erika Miranda (brazil)
2. Aleszja Kuznyecova (orosz)
3. Amandine Buchard (francia)
3. Natalja Kuzutyina (orosz)
5. Gili Cohen (izraeli)
5. Ecaterina Guica (kanadai)
7. PUPP RÉKA (Atomerőmű SE)
7. Darija Szkripnyik (fehérorosz)

57 KG (19 induló)
1. Miryam Roper (panamai)
2. Udaka Nae (japán)
3. Jessica Klimkait (kanadai)
3. Rafaela Silva (brazil)
5. Darija Mezeckaja (orosz)
5. Enkhriilen Lkhagvatogoo (mongol)
7. Irina Zablugyina (orosz)
7. Timna Nelson Levy (izraeli)

63 KG (17 induló)
1. Martyna Trajdos (német)
2. Jekatyerina Valkova (orosz)
3. Mariana Silva (brazil)
3. Amy Livesey (brit)
5. Stéfanie Tremblay (kanadai)
5. Darja Davidova (orosz)
7. Dijana Dzigarosz (orosz)
7. Tserennadmid Tsend-Ayush (mongol)

70 KG (24 induló)
1. Sanne Van Dijke (holland)
2. Alena Prokopenko (orosz)
3. Niizoe Szaki (japán)
3. Anna Bernholm (svéd)
5. Alekszandra Szamardzics (bosnyák)
5. Maria Bernabeu (spanyol)
7. María Pérez (Puerto Ricó-i)
7. Maria Portela (brazil)
GERCSÁK SZABINA (Miskolci JC) helyezetlen

78 KG (14 induló)
1. Umeki Mami (japán)
2. Natalie Powell (brit)
3. JOÓ ABIGÉL (KSI SE)
3. Anna Maria Wagner (német)
5. Antonyina Smeleva (orosz)
5. Karen Stevenson (holland)
7. Madeleine Malonga (francia)
7. Anasztaszija Dmitrijeva (orosz)

+78 KG (12 induló)
1. Aszahina Szarah (japán)
2. Jasmin Kuelbs (német)
3. Marina Szluckaja (fehérorosz)
3. Carolin Weiss (német)
5. Larisza Cserics (bosnyák)
5. Maria Suelen Altheman (brazil)
7. Tessie Savelkouls (holland)
7. Kszenija Csibiszova (orosz)

A magyarok eredményei
FÉRFIAK
60 KG. 1. forduló:
Szabó Csaba–Nagajama Rjudzsu (japán) 0–10.
81 KG. 1. forduló: Ungvári Attila erőnyerő; Csoknyai László–Joachim Bottieau (belga) 10–0. 2. forduló: Csoknyai László–Andranik Csaparjan (örmény) 0–7; Ungvári Attila–Sami Chouchi (belga) 10–0. 3. forduló: Ungvári Attila–Zebada Rekviasvili (grúz) 7–0. Elődöntő: Ungvári Attila–Murat Habacsirov (orosz) 7–0. Döntő: Ungvári Attila–Haszan Halmurzajev (orosz) 0–10.
90 KG. 1. forduló: Tóth Krisztián erőnyerő. 2. forduló: Tóth Krisztián–Nemanja Majdov (szerb) leléptetéssel 10–0. 3. forduló: Tóth Krisztián–Usangi Margiani (grúz) 7–0. Elődöntő: Tóth Krisztián–Nikoloz Sherazadishvili (spanyol) 7–0. Döntő: Tóth Krisztián–Kenta Nagaszava (japán) 0–10.
100 KG. 1. forduló: Cirjenics Miklós erőnyerő. 2. forduló: Cirjenics Miklós–Georgi Parkati (grúz) 10–0. 3. forduló: Cirjenics Miklós–Alexandre Iddir (francia) 10–0. Elődöntő: Cirjenics Miklós– Jevgenyijsz Borodavko (lett) 10–0. Döntő: Cirjenics Miklós–Nijaz Iljaszov (orosz) 10–0.
+100 KG. 1. forduló: Bor Barna erőnyerő. 2. forduló: Bor Barna–Anton Bracsev (orosz) 10–0. 3. forduló: Bor Barna– Vladiszlav Carpickij (fehérorosz) 0–10. A vigaszágon: Bor Barna–Rafael Silva (brazil) 7–0. A 3. helyért: Bor Barna–Temuulen Battulga (mongol) 0–7.

NŐK
52 KG. 1. forduló:
Pupp Réka erőnyerő. 2. forduló: Pupp Réka–Sarah Menezes (brazil) intéssel 1–0. 3. forduló: Pupp Réka–Amandine Buchard (francia) 0–7. A vigaszágon: Pupp Réka–Gili Cohen (izraeli) 0–7.
70 KG. 1. forduló: Gercsák Szabina erőnyerő. 2. forduló: Gercsák Szabina–Maria Perez (Puerto Ricó-i) 0–7.
78 KG. 1. forduló: Joó Abigél erőnyerő. 2. forduló: Joó Abigél–Antonyina Smeleva (orosz) 10–0. Elődöntő: Joó Abigél–Umeki Mami (japán) 0–10. A 3. helyért: Joó Abigél–Karen Stevenson 10–0.


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2017
Horváth György
Fotó: IJF, Gabriela Sabau)