Harmincegy ország 182 judósa lépett tatamira a hétvégén a bakui Grand Slam-viadalon, amelyen hét magyar judósból öten is érmet szereztek, s még egy pontszerző ötödik helyre is futotta. A fantasztikus hétvégén ők hatan összesen 3260 világranglistapontot gyűjtöttek!

A sort Pupp Réka (balról) ezüstéremmel nyitotta

Pupp Réka tovább folytatta remeklését új súlycsoportjában, az 52 kilogrammban a bakui torna első versenynapján. Az Atomerőmű SE húsz esztendős judósa a tavalyi győztes Gili Cohent is legyőzve, három ipponnal jutott be a döntőbe, ahol a román Larisa Florian gyorsan vezetést szerzett ellene, s előnyét nem is engedte ki a kezei közül. Hangyási László és Braun Ákos tanítványa idei második nemzetközi ezüstérmét szerezte úgy, hogy az év elején váltott súlycsoportot.

Ugyancsak pénteken lépett tatamira Szabó Csaba, a kecskeméti judós azonban nem járt sikerrel, egy percen belül vereséget szenvedett kazah riválisától.

Ungvári Miklós (jobbról) harminchat évesen is az utolsó pillanatig harcol

Szombaton a ceglédi judósok remekeltek: Ungvári Miklóst az elődöntőben a kétszeres világbajnok Nakaja Riki állította meg, a bronzmérkőzésen azonban javítani tudott olimpiai ezüstérmesünk, s az igen szorosra sikerült leszorítást fiatal ellenfele kénytelen volt lekopogni. Ungvári Miklós az elmúlt esztendőt érem nélkül zárta, a 2017-es évet egy Grand Slam-bronzéremmel nyitotta!

Ungvári Attila győzelemmel kezdte a napot a 81 kilogrammosok csatájában, a második forduló azonban már egy nem várta eredményt hozott, éppen a védjegyévé vált fojtás-technikával kapott ki a mongol Uuganbaatar Otgonbaatartól. A vigaszágon a holland Frank De Wit legyőzésével a fiatalabbik Ungvári testvér is éremért küzdhetett a délután folyamán. A bronzmérkőzés a harmincnégy éves japán Kohara Kenya győzelmét hozta, így Ungvári Attilának a düsseldorfi GP-ezüst után, ezúttal a pontszerző ötödik hely jutott.

Cirjenics Miklós (balról a harmadik) ismét remekelt Bakuban

A bakui Grand Slam-torna zárónapján mindhárom judósunk felállhatott a dobogóra! A 100 kilogrammos Cirjenics Miklós a bronzmérkőzésen kissé meglepődött, amikor törölték vazari értékű dobását, szerencsére izgalomra nem volt ok, ellenfele belehidalt a dobásába, amelynek leléptetés lett a vége. Az Atomerőmű SE 100 kilósa alighanem kedveli az azeri fővárost, hiszen tavaly ugyanitt ezüstérmet szerzett, s gyakorlatilag azzal biztosított be indulását a riói olimpián.

Bor Barna két győzelemmel máris a döntőben tudhatta magát a nehézsúlyúak mezőnyében, ahol a grúz Guram Tusisvili ezúttal jobbnak bizonyult, az ASE judósának nyakába ezüstérem került. Ez volt a harminc esztendős paksi judós tizenhetedik érme a Judo World Tour-sorozatban! A hétvége győztese Hangyási László lett, az Atomerőmű SE vezetőedzőjének mindhárom versenyzője éremmel térhet haza...

Bor Barna (balról) tizenhetedik érmét szerezte meg a Judo World Tour-sorozatban!

A zárónap harmadik magyar indulója, a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél is remekül szerepelt: egy nyert és egy vesztett mérkőzés után lépett tatamira az bronzéremért, ahol a kazah Albina Amangeldijevának esélyt sem adva, gyönyörű ipponnal biztosította be győzelmét. A megszerzett öt érmünkkel az éremtáblázat tizenharmadik helyén végeztünk ezen a fantasztikus hétvégén, az első három helyet Hollandia (3 arany, 1 ezüst, 0 bronz), Azerbajdzsán (1, 2, 4) és Japán (1, 2, 2) szerezte meg.

A kép csalóka, Joó Abigél (középen) a harmadik helyen végzett a 78 kilogrammosok között

60 KG. 1. forduló:
Szabó Csaba–Guszman Kirgizzbajev (kazah) 0–10.
73 KG. 1. forduló: Ungvári Miklós erőnyerő. 2. forduló: Ungvári Miklós–Jahongir Aljmardonov (üzbég) 10–0. 3. forduló: Ungvári Miklós–Dmitro Kanyivec (ukrán) 10–0. Elődöntő: Ungvári Miklós–Nakaja Riki (japán) 0–7. A 3. helyért: Ungvári Miklós–Hidayat Heydarov (azeri) 10–0.
81 KG. 1. forduló: Ungvári Attila erőnyerő. 2. forduló: Ungvári Attila–Erlan Serov (kirgíz) 10–0. 3. forduló: Ungvári Attila–Uuganbaatar Otgonbaatar (mongol) 0–10. A vigaszágon: Ungvári Attila–Frank De Wit (holland) 10–0. A 3. helyért: Ungvári Attila–Kohara Kenya (japán) 0–10.
100 KG. 1. forduló: Cirjenics Miklós–Sanan Ahmadov (azeri) 10–0. 2. forduló: Cirjenics Miklós–Toma Nikiforov (belga) 7–0. Elődöntő: Cirjenics Miklós–Michael Korrel (holland) 0–7. A 3. helyért: Cirjenics Miklós–Peter Paltchik (izraeli) 10–0.
+100 KG. 1. forduló: Bor Barna erőnyerő. 2. forduló: Bor Barna–Onise Budadze (grúz) intéssel 1–0. Elődöntő: Bor Barna–Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán) 10–0. A döntő: Bor Barna–Guram Tusisvili (grúz) 0–10.

NŐK
52 KG. 1. forduló:
Pupp Réka–Ajgunim Tujtekova (kazah) 10–0. 2. forduló: Pupp Réka–Gultaj Mammadaliyeva (azeri) 10–0. Elődöntő: Pupp Réka–Gili Cohen (izraeli) 10–0. A döntő: Pupp Réka–Alexandra-Larisa Florian (román) 0–7.
78 KG. 1. forduló: Joó Abigél erőnyerő. 2. forduló: Joó Abigél–Samanta Soares (brazil) 10–0. Elődöntő: Joó Abigél–Marhinde Verkerk (holland) 0–7. A 3. helyért: Joó Abigél–Albina Amangeldijeva (kazah) 10–0.