A Mogyi-Bajai Judo Club székhelye ezentúl Gyuró László nevét viseli, a névadó ünnepségen részt vett Zsigó Róbert, Baja és térsége országgyűlési képviselője, Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei önkormányzat alelnöke és Széll Péter alpolgármester is. A Baon beszámolója és a Bajai TV videója.



Gyuró László nemcsak megteremtette Baján a judo alapjait, de életével, sporteredményeivel példát adott a fiatal generációk számára. Gyuró László 1940. február 4-én született Baján. A Központi Fiú Általános Iskola elvégzése után a III. Béla Gimnáziumba került, ahol versenyszerűen tornázott, majd a gimnáziumi évek után Kecskeméten szerszámkészítő szakmát tanult, és megismerkedett a judo sportággal.

A következő évben felvételt nyert az akkori Testnevelési Főiskolára, ahol Galla Ferenc judoedzéseit látogatta. Az ő irányításával szerzett felnőtt országos bajnoki bronzérmet 1961-ban, és lett válogatott kerettag. Galla Ferenc tanár úr biztatta és nagyban elősegítette Gyuró László bajai edzői pályafutásának megindulását. Az edzői diploma megszerzése után a katona évek következtek, majd 1965-ben haza került Bajára. Gyuró László 1966-tól a Központi Fiú Általános iskolában az ismeretségi köréből összehozott egy csoportot, és elkezdte letenni a bajai judo alapjait, majd 1967-ben a Bajai Bútoripari Vállalat támogatásával már szervezett keretek között sikerült az edzéseket megvalósítani.

A Bajai Fatömegcikk SE néven létrejött egyesület és a bajai judosport első országos bajnoki éremszerzője Gyuró László lett. A következő állomás 1969-ben a Bajai ÁG Medosz volt, itt már főállású edzőként dolgozhatott. Baja város sportéletében nagy változást hozott a Bajai Sportkör megalakulása. Az új sportegyesület tagja lett 1972-ben, ahol vezetőedzőként folytatta a sportág fejlesztését. Az 1970-es évek közepétől beindult sportiskolai rendszer hatására jelentősen megnövekedett a taglétszám és sorra érkeztek a jobbnál jobb nemzetközi eredmények is: IBV és Európa-bajnoki érmek 1971-től 1979-ig. A kilencvenes évek elején a bajai gyakorló iskolában Gyuró László kezdeményezésére, az országban elsőként Andrási Barna vezetésével beindult az iskolai judooktatás – tájékoztatott Kovács Dénes, a MBJC szakmai alelnöke.

A sportági szakszövetség tavaly Életműdíjjal ismerte el a hetedik danos mesteredző munkásságát.



Vannak ünnepeltjeink is: ezen a napon huszonkilenc esztendős az U23-as és junior magyar bajnok, ifjúsági vb-hetedik Palej Tibor, és ma huszonhárom éves a felnőtt magyar bajnoki bronzérmes, ifjúsági magyar bajnok, Európa-kupa győztes Szatmári György. Isten éltesse őket!


 
LEGYEN ÖN IS A KLUB TAGJA!
(Judoinfo.hu 2024
Forrás: Baon
Márton Anna írása
Bajai TV)